S čím můžu pomoci, jaká je moje nabídka?


  Dá se říci, že prakticky pracuji s různými programy. Hodně dělám s Excelem i Wordem, ale také si hraji s grafikou, prezentacemi nebo webovými stránkami.
  Nedělám ale výkresy, klasické programování a ani správu sítě nebo serveru.
  Pokud se na mě s něčím obrátíte, řeknu že vím nebo nevím nebo si na danou věc už netroufám. Prostě, abyste se obrátili někam jinam. Myslím, že to je takové normální jednání, protože v této oblasti už je toho tolik, že jeden člověk nemůže vědět všechno.

  S čím vlastně můžu pomoci?
  Dělám poradenství, různé konzultace nebo školení. Vše probíhá přímo na vašem pracovišti, takže nemusíte nikam jezdit do učebny, prostě přijedu většinou já za vámi. Cena školení je většinou dohodou, pohybuje se od 300 do 500 Kč za vyučovací hodinu. Tato cena je ale pro celou skupinu lidí, to znamená, že neplatíte již kurz za každého člověka zvlášť.
  Přitom počet hodin i obsah školení nebo přednášky je vždy na dohodě. To znamená na potřebách, které u vás existují. Může se dělat i řešení konkrétních úloh, na kterých právě Vy pracujete.

Jde vytvořit testy v Excelu?

V MS Excelu existují takzvané formulářové prvky, které můžete použít při tvorbě šablon, ale také třeba různých testů nebo anketních otázek. Při jejich použití dostanete snadno vyhodnocení bez složitého opisování výsledků z papíru.
Navíc na ně můžete navázat i vzorce, které pak vyhodnocení usnadní i podle bodů. No, a pokud zkusíte ještě makra (tedy dřív kód jazyka VBA), pak lze vytvořit i hromadné vyhodnocení odevzdaných dotazníků či testů.

Jaký je rozdíl mezi vektorovými a rastrovými obrázky?

S obrázky se setkáváte prakticky všude. Všimli jste si, že bývají dvojího druhu? Jedny obrázky při zvětšování zůstanou krásně ostré, u jiných se však projeví rozmazání nebo neostré okraje.
Prakticky tak by se na první pohled dal definovat rozdíl mezi oběma typy obrázků. Je toho samozřejmě víc, ale někdy vám už první pohled prozradí to, o jaký obrázek se jedná a co vám dovolí při úpravě.


Víte, co prozradí netisknutelné znaky?

Jednoduše řečeno to, zda umíte opravdu pracovat s textovým editorem nebo ho jen využíváte jako lepší psací stroj.
Nevěříte? Opravdu stačí, když si netisknutelné znaky v dokumentu zobrazím a hned vidím, jak používáte mezery, tabulátory nebo odsazení textu. Také objevím tvrdé zalamování stránek, řádků nebo naopak správné použití toku textu, mezer mezi odstavci a vlastních tabulátorů.